Strešné okná


Strešné okná sú určené pre bývanie v podkroví. Výhodou okien je maximálne využitie priestoru, ktorý vo väčšine prípadov podkrovného bývania býva problémom.strešné okná

Strešné okná sa vykonávajú v dvoch prevedeniach. Zaobstarať si môžete kyvné strešné okná, ktoré sa otáčajú okolo svojej osi dovnútra do podkrovia alebo výklopno kyvné strešné okná, ktoré sa otvárajú von, teda poskytujú panoramatický výhľad.

Ponuka strešných okien je široká. Na slovenskom i zahraničnom trhu nájdete strešné okná, ktoré bývajú označované za najlepšie, čo sa týka materiálu, môžete vyberať medzi strešnými oknami drevenými, potom plastovými a poloplastovými. Je len na vás, ktorý materiál je vám bližší a ktorý na vás pôsobí prirodzenejšie. Pri robení strešných okien by ste mali zvážiť aj spôsob otvárania okien. Dnešná doba prináša nielen okná, ktoré ovládate manuálne, ale aj také, ktoré ovládate diaľkovo, teda elektricky bez akéhokoľvek namáhania sa. Za zváženie stojí aj dažďový senzor.

Samozrejmosťou je aj to, že strešné okná ponúkajú možnosť dokúpenia zatieňovacích doplnkov, preto sa nemusíte obávať, že počas slnečných dní, vás bude slnko obťažovať. Zakúpiť si môžete aj siete proti hmyzu, rôznofarebné prevedenie žalúzií, roliet či predokenných roliet.

Prečo si zaobstarať strešné okná? Ako je uvedené už vyššie, strešné okná maximálne využívajú priestor aj pod samotným oknom, teda je možné umiestniť nábytok priamo pod okno. Ďalej je výhodou týchto okien ľahká údržba. Dôležité je aj spomenúť to, že strešným oknom do podkrovného bývania prechádza viac denného svetla, ako poskytuje vikierové svetlo. Ďalšou výhodou je možnosť vetrania aj v prípade nepriaznivého počasia.